A kültéri burkolatok közül vitathatatlan előnyökkel rendelkezik a fa-műanyag kompozit. Ennek megfelelően ez a cikk most inkább arról fog szólni, hogy milyen tulajdonságokkal büszkélkedhet a klikkes megoldás.
Emellett a klipszes rögzítés is elérhető, de a klikkes wpc kültéri burkolat előnyeit érdemes kiemelni. Érdemes végigolvasni az írásunkat, mert beszélni fogunk arról is, hogy miként kell gondolni a telepítési folyamatra.
Ezt követően pedig ejtünk néhány szót arról is, hogy mi a lényegi különbség a klipsz és a klikk technológia között. Tarts velünk és dönts úgy, hogy az igényeidnek legmegfelelőbb megoldást választod ki.
Milyen előnyei és hátrányai vannak ennek az alternatívának?
A legnagyobb előnye, hogy nem kell hozzá semmi extra kiegészítő, mert ragasztó, csavar és egyéb megoldás nélkül pillanatok alatt kész lehet a kültéri burkolat. Ennek fényében érdemes gondolni a klipszes változat mellett erre is.
Az elemek a speciális rögzítő mechanizmusnak köszönhetően egymásba illeszthetők egyetlen mozdulattal. A másik előnye már ebből a kialakításból adódik, ami a telepítés gyorsasága, mert a kiegészítők hiányában elképesztően gyors a teljes folyamat.
Hátránya minden terméknek lehet, de a WPC burkolatokkal kapcsolatban ezt sokkal inkább korlátnak neveznénk. A klikkrendszeres változatok anyagvastagsága egy kicsivel vékonyabb, mint a klipszes elemeké, így nem minden esetben jelent jó alternatívát.
Hogyan kell telepíteni ezt a változatot?
Már említettük, hogy néhány mozdulattal egymásba lehet illeszteni a léceket, ami azt jelenti, hogy nem bonyolult. Nagyon fontos azonban, hogy megfelelő alapot készítsünk elő a burkolat számára.
Ez beton esetében nem jelent gondot, mert közvetlenül erre telepíthető, de a puha vagy egyenetlen talaj tekintetében szükséges a stabil alap kialakítása, hogy megfelelő tartást biztosítson a burkolatnak.
Mindezek után pedig nem kell mást tenni, csak összeilleszteni az elemeket szépen sorban egymás után. A kültéri burkolat a megfelelő záróelemekkel való lezárással lesz kész, ami esztétikailag és tartósság szempontjából is mindenképpen indokolt. Nagyjából olyan folyamatra kell gondolni, mint egy ilyen elven működő laminált padló esetében.
Klikk vagy klipsz: Melyik a jobb?
A WPC Nagyker kínálatában megtalálható mindkét változat, így már csak ki kell választani, hogy melyiket szeretnénk megrendelni. A gyors telepítés iránti igény egyértelműen a klikkes rendszerek felé tereli a figyelmünket.
Ezzel szemben a klipszes megoldás stabilabb alépítményre épülhet, ennek megfelelően a teherbírása is jobb. Abban az esetben, ha magasabb igénybevételnek van kitéve a burkolat, mint például egy étterem terasza, akkor előnyösebb választás lehet a klipszekkel való rögzítés.
Érdemes gondolni arra is, hogy a klikk technikának köszönhetően mobilisabb a burkolat, ami pillanatok alatt szét is szedhető és igény esetén áthelyezhető. Bízunk benne, hogy ez a néhány szempont segít a döntésben, hogy a lehető legjobb választásra kerüljön sor.