kettos gyozelem

Kettős Ferrari-győzelem a 32. Hungaroringen

A vizes sportok kedvelői mellett az autóversenyzés rajongói is el voltak kényeztetve a hétvégén. A Hungaroringen megrendezett 32. Forma1 Magyar Nagydíjon kettős Ferrari-győzelem született. A Monaco hercegség futamát követően itt is kettős győzelmet aratott ugyanis a Ferrari két pilótája, Sebastian Vettel és Kimi Raikkönen.

Az eseménytelen rajtot követően pozíciót vesztett ugyan Lewis Hamilton, de az előtte zajló Red Bull párharcból nem ő került ki a legrosszabbul, hanem Daniel Ricciardo, miután kilökte őt a kettes kanyar bejáratánál Max Verstappen. A versenybírók meglátása szerint a szabálytalan hollandot 10 másodperces büntetéssel sújtották, így hiábavaló volt a csapaton belüli helycsere korai erőltetése. A baleset következtében aszfaltra került hűtővíz miatt a biztonsági autó is bejött, így újra összezárt a sor.

A safety caros kitérőt követően Hamilton egyből támadni kezdte Verstappent, de a lassú pályán nem talált fogást a Red Bullon. E közben az élen haladó két vörös autó jelentős előnyt kezdett kiépíteni, ami nem is változott mindaddig, amíg a 31. körben a két Mercedes lágyabb gumikra nem váltott. A látottak alapján a Ferrarik kevésbé érezték jól magukat a kötelező kerékcserét követően, mint a két csillagos autó.

Bottas és Hamilton is felzárkózott a két éllovashoz olyannyira, hogy a finn el is engedte a háromszoros bajnok csapattársat, hogy ő támadhassa a két Ferrarit. Mivel ez a manőver sem hozott eredményt, így az utolsó kanyarokban Hamilton visszaengedte a dobogós helyre Bottast. Kimi Raikkönen így sikeresen védte meg Sebastian Vettelt, aki idei negyedik győzelmével már 14 ponttal vezeti a tabellát.

A versenyt követően elmondta, egyáltalán nem volt könnyű a kettős diadal, ő személy szerint kormányproblémákkal küzdött, de összességében nagyon boldog, hogy győzelemre tudták váltani az időmérős eredményt.

Nem kis meglepetésre a futam végén Fernando Alonso futotta meg a leggyorsabb kört a McLaren Hondával. Ráadásul a spanyol a kevés motorerő ellenére a hatodik helyen hozta be az autóját, amit Stoffel Vandoorne koronázott meg a 10. Pozícióért járó ponttal. A Renault és a Haas ezúttal nem szerzett pontokat, ráadásul egy-egy versenyzőjük ki is esett. Hülkenbergnek egy elrontott bokszkiállás miatt esélye sem volt, így az utolsó előtti körben kiállt a garázsba, Grosjean pedig egy rosszul rögzített kerékcsavar miatt adta fel a küzdelmet. Nem lett felhőtlen a beugró Paul di Resta hétvégéje sem a Williamsnél, a Massa helyére beugró brit 7 körrel a verseny vége előtt, az utolsó helyről állt ki műszaki hiba miatt.

Egy furcsa rekord is megdőlt a mogyoródi futamon, ugyanis 35 éve nem hiányzott brazil versenyző a rajtrácsról. Felipe Massa betegség miatti hiányzásával először fordult elő ilyesmi az 1982-es San Marinói Nagydíj óta. Akkor egyébként Nelson Piquet ugyan a mezőny tagja volt, csak a brit istállók bojkottálták a versenyt, így a csapata, a Brabham is.

Forrás és fotók: delmagyar.hu